Crvena Zvezda opet u Ligi šampiona!

Izvor:
RTV/FoNet Uto, 27/08/2019 - 23:01

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona!

Večeras u Beogradu, u revanš utakmici poslednjeg kola kvalifikacija, protiv Jang bojsa fudbaleri Crvene Zvezde su igrali nerešeno 1:1 (0:0) i prošli zahvaljujući većem broju postignutih golova na gostovanju, kada je bilo 2:2.

Prvak Srbije je poveo u 59. minutu, kada je Milan Rodić izvanredno centrirao sa korner linije, a Aleksa Vukanović je u skoku nadvisio dvojicu čuvara i snažnim udarcem glavom savladao je Fon Balmosa.

Jang bojs je do izjednačenja stigao u 81. minutu, kada je Janko loše šutirao sa oko 18 metara, ali je na loptu natrčao Faradu Ben, koji je loptu glavom sproveo u mrežu pored nemoćnog Milana Borjana. (kraj) is 22:56

Ovako je protekao meč:

96' – Kraj meča, Zvezda je u Ligi šampiona!

91' – Odličan udarac Nsamea, još bolja odbrana Borjana. Korner za goste.

90' - Igraće se još pet u sudijskoj nadoknadi.

86' – Ivanić u igri umesto Vukanovića.

84' – Dobar napad crveno-belih. Ben je u prilici, ali brani Fon Balmos.

82' - GOL! Ekipa iz Berna dolazi do izjednačenja. Janko je šutirao, lopta na putu do gola zakačila Bena i završila u Borjanovoj mreži.

79' - Žuti karton za Tomanea.

69' - Druga promena Milojevića, umesto Garsije u igri je Ben.

65' - Umesto Sijera u igri je Miralem Sulejmani, nekada reprezentativac Srbije. Istovremeno, umeso Asalea u igri je Gijom Oro.

64' - Opasan napad Jang Bojsa. Fasnaht pored gola Borjana.

62' – Izmena u timu Zvezde. Tomane u igri umesto Boaćija.

60' - GOOOL! Vukanović pogotkom završava odličan kontranapad Zvezde! Rodić je asistent, a Zvezda vodi 1:0.

56' – Gosti iz Berna umalo da iskoriste grešku Borjana. Lopta se šetala ispred gol-linije, ali na sreću Zvezde nije bilo pogotka.

52' – Izmena u timu Jang Bojsa – umesto Cesiger u igri je Fasnht.

47' – Dobra prilika za Ebišera sa distance na početku drugog dela. Gosti ipak neprecizni.

46' - Nastavljen je meč.

45' + 3' – Poluvreme. Crvena zvezda - Jang Bojs 0:0

43' – Lekarska pomoć na terenu zbog sudara glavama Milunovića i Ngamaleua.

38' – Lopta više u posedu tima iz Švajcarske koji pokušava da probije Zvezdinu odbranu. Za sada malo udaraca ka golovima.

36' – Prvi žuti karton za igrače Jang Bojsa, opomenut je Cesiger.

33' –Tri igrača Zvezdine odbrane dobili su opomenu. Žuti karton sada za Gobeljića.

21' – Drugi štoper crveno-belih dobija žuti karton nakon oštrog starta nad Nsameom.

20' – Rodić šutira ka golu Fon Balmosa, ali neprecizno.

18' – Prvi žuti karton na utakmici za Milunovića, koji je zaustavio kontranapad protivnika startom s leđa.

11' – Prvi napad Zvezde. Marin fauliran na četrdesetak metara od gola Jang Bojsa, usledio je centaršut i pokušaj akcije, ali Jovančić na kraju faulira nekog od protivničkih igrača.

6' – Inicijativa Jang Bojsa na početku meča, Zvezda pokušava iz prekida. Bez opasnih situacija pred oba gola.